Anna tunti aikaa ja lähde lipaskeräämään!

Ilmoittaudu kerääjäksi vapaaehtoistyo.fi palvelun kautta tai ilmoittaudu oman seurakuntasi keräyspäällikölle:

  • Hakunila Heli Leskinen, p. 050 468 6410, heli.leskinen@evl.fi
  • Hämeenkylä: Anne Puumala, p. 050 367 5743, anne.puumala@evl.fi
  • Korso Pia Olkkonen p. 050 322 6560 , pia.olkkonen@evl.fi
  • Rekola Sannamari Rusi, p. 050 329 0361, sannamari.rusi@evl.fi
  • Tikkurila Jaana Jurvanen, p. 050 511 1674, jaana.jurvanen@evl.fi
  • Vanda svenska: Heidi Salminen, p. 050 330 1828, heidi.salminen@evl.fi
  • Vantaankoski: Laura Hytti, p.050 300 7634, laura.hytti@evl.fi

Tikkurilassa järjestetään lipaskeräys viikoilla 6, 7 ja 15. Keräyspaikkoina Asemasilta, Yliveto ja CM Tammisto.

Lisäksi Lidl Suomi on mukana Yhteisvastuukeräyksessä antamalla myymäläverkostonsa kerääjien käyttöön ajalle 3.2.-28.2.2019. Lipaskerääjillä on lupa kerätä Lidl-myymälöiden läheisyydessä, mutta ei sisällä myymälöissä. Kerääjiä pyydetään jättämään myymälän sisäänkäynnit ja muut kulkureitit vapaiksi, jotta asiakkaamme eivät pitäisi keräystilannetta painostavana.

Toomas Takala ja keräyslipas