Nuoret

Tikkurilan seurakunnan nuorille tarkoitetut tilaisuudet ja tapahtumat pidetään pääsääntöisesti Nuorten monitoimitila Liidossa (osoite Lummetie 2 B)

Lisätietoja Liidosta täältä

Viikoittaisen säännöllisen toiminnan lisäksi järjestämme tempauksia, retkiä ja leirejä. Tiedotamme tapahtumista näillä sivuilla mm. ryhmänohjaajakoulutuksen yhteydessä . Kerro rohkeasti retki- ja muut toiveesi!

 

 

Yhteystiedot

Vastaava nuorisotyönohjaaja Sirpa Rosenberg ps. 050 369 3528, sirpa.rosenberg@evl.fi

Varhaisnuorisotyönohjaaja Merja Rantala p. 050 526 9401, merja.rantala@evl.fi

Varhaisnuoriso -ja koulutyön pappi Marja Eloranta p. 050 464 1414, marja.eloranta@evl.fi

Rippikoulupappi Veikko Karhumaa p. 050 331 7227, veikko.karhumaa@evl.fi

Nuorten aikuisten pappi Terhi Viljanen p. 050 310 6824, terhi.viljanen@evl.fi

Nuorisosihteeri Heli Varstala p. 050 575 8684, heli.varstala@evl.fi

Nuorisotyönohjaaja Lauri Wirtanen p. 050 553 1910, lauri-pekka.wirtanen@evl.fi

Nuorisotyönohjaaja Hannu-Petteri Leinonen p. 050 369 3529,

hannu-petteri.leinonen@evl.fi

 

 

Turvallisuuskysely

Huoltajan tulee täyttää turvallisuuskysely, jotta nuori voi osallistua seurakunnan järjestämälle leirille. Turvallisuuskysely löytyy täältä.

 

 

 
 


Seuraa meitä Instagramissa: tiksinsrk