Nuoret

Tikkurilan seurakunnan nuorille tarkoitetut tilaisuudet ja tapahtumat pidetään pääsääntöisesti seurakuntien talon nuorisotilassa (Unikkotie 5 C, 2. krs.) Nouda nuorisotilalta tarkempi ohjelma!

Viikoittaisen säännöllisen toiminnan lisäksi järjestämme tempauksia, retkiä ja leirejä. Tiedotamme tapahtumista näillä sivuilla ja nuorisotilassa. Kerro rohkeasti retki- ja muut toiveesi!

 

 

Yhteystiedot

Nuorisotyönohjaaja Reetta Parikka p. 050 369 3529, reetta.parikka@evl.fi

Nuorisotyönohjaaja Enni Korhonen p. 050 464 1414, enni.korhonen@evl.fi

Varhaisnuorisotyönohjaaja Hannu-Petteri Leinonen p. 050 526 9401,

hannu-petteri.leinonen@evl.fi

Rippikoulupappi Veikko Karhumaa p. 050 331 7227, veikko.karhumaa@evl.fi

Nuorisosihteeri Heli Varstala p. 050 575 8684, heli.varstala@evl.fi

Oppilaitosdiakoni Lauri Wirtanen p. 050 553 1910, lauri-pekka.wirtanen@evl.fi

 

Turvallisuuskysely

Huoltajan tulee täyttää turvallisuuskysely, jotta nuori voi osallistua seurakunnan järjestämälle leirille. Turvallisuuskysely löytyy täältä.

 

 

 
 


Seuraa meitä Instagramissa: tiksinsrk