Tikkurilan seurakuntaneuvosto

Vantaan Kokoomus & sitoutumattomat
Lehmuskallio, Paula, sairaanhoitaja, kaupunginvaltuutettu, lehmuska@elisanet.fi
Weckman, Markku, ylikonstaapeli evp, kaupunginvaltuutettu, markku.weckman@elisanet.fi
Siniketo-Pietilä, Katja, Group Product Manager, kasipatja@kotikone.fi

Sanasta elämään
Virta, Liisa, osastosihteeri, eläkeläinen, virta.liisa@kolumbus.fi
Tepora, Jarno, siviilioikeuden professori, oikeustieteen tohtori, jarno.tepora@helsinki.fi
Nuotio, Leila, rakennusinsinööri, leila.nuotio@gmail.com
Mansikka, Kari, opettaja, pastori, kari.mansikka@kolumbus.fi
Ropponen, Janne, liikennelentäjä, kauppatieteen tohtori, janne.ropponen@nic.fi
Pitkäranta, Päivi. luokanopettaja, kasvatustieteiden maisteri, paivi.pitkaranta@eduvantaa.fi

Tulkaa kaikki - uudistusmielinen ehdokaslista
Korhonen, Johanna, toimittaja, kirkkolaulaja, johanna.korhonen@verkkotie.fi
Routarinne, Simo, vuorovaikutusmuotoilija, simo@proimpro.fi
Häggblom, Laura,  kätilö, laura.haggblom@iki.fi
Lindblad, Christina, yrityspalveluneuvoja, tradenomi, chrisse.lindblad@gmail.com

Sosialidemokraattinen seurakuntaväki (SDP)
Pokki, Hilkka, erikoissairaanhoitaja, eläkeläinen, hilkka.pokki@elisanet.fi
Hyttinen, Eila, lähihoitaja, eläkeläinen, eila.hyttinen@saunis.net
Sipiläinen, Heikki, varatuomari, eläkeläinen, heikki.sipilainen@gmail.com