Pappi oppilaitoksessa

Olemme valmiit juttelemaan kaikenlaisista asioista koronasta kouluun, taloushuolista tulevaisuuteen.
Puhuminen ja viesteily helpottaa, oletpa sitten opiskelija tai kuulut henkilökuntaan. Luottamus 100 %.

Vantaan seurakuntien oppilaitostyöntekijät


Pekka Siutila, oppilaitosdiakoni, 050 355 2715, WhatsApp,
pekka.siutila@evl.fi

Jukka-Mikko Karjalainen, oppilaitospappi, 050 581 0593, WhatsApp,
jukka-mikko.karjalainen@evl.fi

Hanna Vuollo, oppilaitospappi, 050 420 1540, WhatsApp, hanna.vuollo@evl.fi 

Sami Suhonen, oppilaitospappi, 044 4220 427, WhatsApp,
sami.p.suhonen@evl.fi, parhaiten klo 14 - 18.

Lauri Wirtanen, oppilaitosdiakoni, 050 553 1910, WhatsApp,
lauri-pekka.wirtanen@evl.fi

Toomas Takala, oppilaitosdiakoni, 050 347 4995, WhatsApp,
toomas.takala@evl.fi

Sanna Tirkkonen, oppilaitosdiakoni, 050 576 7993, WhatsApp,
sanna.tirkkonen@evl.fi

Missä tapaamme?

Bongaat meidät koulun kuppilassa, käytävällä, luokassa, opettajainhuoneessa, työsalissa ja opiskelijakuntatoiminnassa. Tartu hihasta!

Olemme niin opiskelijoita kuin henkilöstöäkin varten. Ykkösasiamme on opiskelu- ja työhyvinvointi.

  • Luennoimme, ryhmäytämme, talutamme kun heikottaa.
  • Kysy meitä vihkimään ja kastamaan.
  • Juttelutuokion voit sopia kanssamme mihin tahansa oppilaitokseen tai vaikka lähikahvilaan.

Vantaan seurakuntien oppilaitostyöntekijät ovat tavattavissa:

  • Laurea-ammattikorkeakoulu (Tikkurilan yksikkö) Hanna Vuollo, Jukka-Mikko Karjalainen
  • Metropolia Ammattikorkeakoulu (Myyrmäen yksikkö) Hanna Vuollo, Jukka-Mikko Karjalainen
  • Mercuria - Kauppiaitten kauppaoppilaitos (Martinlaakso) Pekka Siutila, Jukka-Mikko Karjalainen
  • Vantaan ammattiopisto Varia (Aviapolis, Hiekkaharju, Koivukylä, Myyrmäki) Pekka Siutila, Jukka-Mikko Karjalainen
  • Lisäksi tiimissämme mukana Sami Suhonen, Lauri Wirtanen, Sanna Tirkkonen ja Tomas Takala.

Oppilaitostyön toimisto

Vantaan seurakunnat, Kasvatusasiainkeskus
Vernissakatu 4, 3 2krs.
01300 Vantaa

Muutamme uusin tiloihin keskelle Tikkurilaa, Tikkurilan uuteen kirkkokortteliin 1.12.2020 alkaen.

Kasvatus- ja sairaalatyön sihteeri Laura Ohtonen, p. 050 321 3282

 

Ota yhteyttä

Oppilaitosdiakoni
Vernissakatu 4
01300 Vantaa

Työskentelen vantaalaisissa ammattioppilaitoksissa Variassa ja Mercuriassa. Työtilanteeni mukaan olen käytettävissä myös ammattikorkeakoulujen tarpeisiin. Minut tavoittaa parhaiten puhelimitse tai sähköpostitse ja reippaasti lähestymällä oppilaitoksen käytävillä.

Oppilaitospappi
Seurakuntatyön erityispalvelut
Vernissakatu 4
01300 Vantaa